Apel do producentów owoców i warzyw

Rolnicy! Zanim oddacie za bezcen to co z takim trudem wytworzyliście, zapoznajcie się z poniższym listem.

Unia Europejska przeznaczyła na rekompensaty związane z rosyjskim embargiem 125 mln EUR. Każdy może sięgnąć po te pieniądze. Z pierwszej transzy skorzystało ponad dwanaście tysięcy polskich producentów rolnych. Wszyscy, którzy przeszli weryfikacjęApel-do-producentow-owocow-i-warzyw_640x380 otrzymają w najbliższych dniach należne im kwoty. Od wtorku (21.10.2014 r.) możecie wnioskować o pieniądze z następnej transzy. Unijna oferta skierowana jest do producentów pomidorów, marchwi, kapusty, słodkiej papryki, kalafiorów i brokułów głowiastych, ogórków, korniszonów, grzybów z rodzaju Agaricus, jabłek, gruszek, śliwek, owoców miękkich, winogron stołowych.

Każdy, kto dziś wiedziony fałszywymi informacjami lub niewiedzą, oddaje za bezcen swoje produkty, szkodzi nie tylko sobie, ale i wpływa destabilizująco na rynek owoców i warzyw.

Pokażmy, że polscy rolnicy też potrafią umiejętnie korzystać z dobrodziejstwa wspólnotowej polityki rolnej. Dokładną instrukcję jak skorzystać z unijnej pomocy znajdziecie w najbliższej jednostce Agencji Rynku Rolnego lub na stronach internetowych MRiRW http://www.minrol.gov.pl/ i ARR http://arr.gov.pl/.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Marek Sawicki

 

www.minrol.gov.pl

 

Otagowany , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.