Nowości Bayer CropScience w 2014 roku

Podczas spotkania z dziennikarzami 14 stycznia w hotelu Mercury w Warszawie firma Bayer CropScience przedstawiła nowości produktowe.DSC_(1259)W 2014 firma Bayer CropScience wprowadza na rynek: Maister® Power 42,5 OD – nowy herbicyd do stosowania w kukurydzy, nową zaprawę nasienną – Baytan®Trio, Fandango – fungicyd do stosowania w cebuli, Luna – grupa produktów do stosowania w uprawach sadowniczych i warzywniczych.

Maister Power 42,5 OD – nowy herbicyd do powschodowego zwalczania chwastów w kukurydzy

DSC_(1154)Maister Power to bardzo wysoka stabilna skuteczność zwalczania chwastów i unikalna długość działania (wraz z działaniem odglebowym na ewentualne zachwaszczenie wtórne). Innowacyjna technologia formulacyjna, w której połączono aż trzy substancje aktywne  oznacza większą skuteczność już jednego zabiegu, wygodę stosowania i większy zysk dla plantatorów.

Szczegóły techniczne produktu Maister Power 42,5 OD :

 • zawiera trzy  substancje aktywne i najnowszej generacji sejfner
 • zwalcza wszystkie najistotniejsze chwasty w kukurydzy w tym perz i ostrożeń oraz całą gamę pozostałych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych
 • zwalczanie chwastów z grupy rdestów jest jedną z najważniejszych zalet tego produktu odróżniającą go od np. Maistra WG i a także od innych produktów na rynku,
 • daje możliwość większej elastyczności w stosowaniu powschodowym
 • wystarczy jeden zabieg, bez konieczności mieszania (nawet z adiuwantami), co zapewnia łatwość w użyciu i wygodę stosowania

Baytan® Trio 180 FS – nowa zaprawa nasienna – z efektem kotwicy

DSC_(1253)Nowa fungicydowa zaprawa Baytan Trio 180 FS jest bardzo uniwersalną zaprawą do stosowania we wszystkich gatunkach zbóż ozimych i jarych. Zawiera 3 nowoczesne substancje aktywne:

 • triadimenol (triazole),
 • fluopyram (SDHI)
 • fluoksastrobinę (strobiluryny).

Substancje czynne pochodzą z różnych grup chemicznych i dlatego Baytan Trio ma bardzo szerokie spektrum działania, skutecznie zwalczając najtrudniejsze choroby, między innymi pleśń śniegową. Jednocześnie Baytan Trio pozytywnie wpływa na zdrowotność i wzrost roślin. Potwierdzono to w trakcie wieloletnich badań w Polsce oraz w krajach o szczególnie trudnych warunkach zimowych takich, jak Łotwa czy Finlandia. W związku z tym Baytan Trio stanie się idealnym narzędziem do zaprawiania nasion, nawet dla najbardziej wymagających rolników prowadzących intensywną technologię uprawy zbóż.

Fandango® 200 EC – rozszerzenie rejestracji o stosowanie w cebuli

DSC_(1256)Fungicyd Fandango, znany z wysokiej skuteczności w ochronie zbóż w Polsce, uzyskał rozszerzenie rejestracji o stosowanie w cebuli. Produkt, który zdobył już uznanie u producentów cebuli w Holandii czy Wielkiej Brytanii, od 2014 roku będzie można również w Polsce stosować w ochronie cebuli przed mączniakiem rzekomym i zgnilizną szyjki. Dzięki zawartości 2 nowoczesnych substancji o odmiennym sposobie działania skutecznie zwalcza groźne choroby na polu i wyjątkowo efektywnie wpływa na wysokość i jakość plonu po zbiorze.

Najważniejsze zalety stosowania Fandango 200 EC w cebuli:

 • mieszanka 2 nowych substancji o odmiennym działaniu
 • sprawdzony lider w ochronie cebuli w trudnym klimacie, m. in.: w Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii.
 • może być podstawą ochrony w intensywnej uprawie cebuli w Polsce
 • pozytywny wpływ na wysokość plonu
 • krótki okres karencji
 • spełnia wymogi Integrowanej Ochrony

Luna® Sensation 500 SC, Luna® Experience 400 SC

Grupa produktów Luna to kilka formulacji fungicydów dostosowanych do lokalnych potrzeb w różnych krajach i różnych uprawach. Cechą wspólną wszystkich fungicydów z grupy Luna jest zawartość innowacyjnej substancji aktywnej jaką jest fluopyram, która może występować w kombinacjach z innymi substancjami aktywnymi. Fluopyram jest nowoczesną substancją aktywną, która działa przez blokowanie oddychania mitochondrialnego w komórkach patogenów grzybowych. Po naniesieniu na roślinę działa wielokierunkowo: kontaktowo, translaminarnie i systemicznie. Na patogeny grzybowe wykazuje działanie zapobiegawcze i interwencyjne. Wielokierunkowy sposób działania fluopyramu sprawia, że jest to substancja odporna na zmywanie przez deszcz.

W Polsce w roku 2014 planowane jest wprowadzenie 2 produktów z grupy Luna:

 • Luna Sensation 500 SC zawierająca fluopyram i trifloksystrobinę. Ze względu na wysoką efektywność w zwalczaniu szarej pleśni i chorób liści, produkt ten będzie polecany do ochrony truskawek. W przyszłości planowane jest rozszerzenie zakresu stosowania Luny Sensation 500 SC o kolejne uprawy jagodowe m. in. porzeczki, maliny i agrest.
 • Luna Experience 400 SC zawierająca fluopyram i tebukonazol, która będzie polecana do ochrony drzew ziarnkowych (jabłoń, grusza), pestkowych (czereśnia, wiśnia, śliwa) oraz warzyw (marchew, por).

Wieloletnie badania prowadzone w Polsce przez Bayer CropScience m. in. wspólnie z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach, potwierdziły bardzo wysoką skuteczność Luny Sensation 500 SC i Luny Experience 400 SC w zwalczaniu chorób grzybowych często powyżej najlepszych standardów rynkowych.

Najważniejsze zalety preparatów z grupy Luna:

 • Wyższa skuteczność w zwalczaniu najważniejszych chorób w porównaniu do standardów rynkowych.
 • Poprawa zdrowotności roślin.
 • Lepsza jakość plonów.
 • Dłuższe przechowywanie po zbiorze.
 • Produkty przydatne w Integrowanej Ochronie.
 • Marka sprawdzona na całym świecie.

„Ochrona bez reszty” – kolejne działania w ramach kampanii „Grunt to bezpieczeństwo.”

DSC_(1222)W 2014r. Bayer CropScience będzie prowadzić kolejną edycję kampanii informacyjno – edukacyjnej Grunt to bezpieczeństwo, tym razem poświęconej kwestii właściwego stosowania środków ochrony roślin w aspekcie ich poziomów pozostałości zarówno w płodach rolnych, jak i w środowisku. Aby nie dopuszczać do przekraczania dopuszczalnych norm i chronić środowisko naturalne, należy:

 • postępować zgodnie z etykietą-instrukcją stosowania
 • stosować tylko oryginalne preparaty
 • właściwie dobrać produkt do zaistniałego problemu
 • prawidłowo przygotować się do wykonania zabiegu i go przeprowadzić:
 1. zachowując odpowiednie strefy ochronne
 2. unikać nakładania się cieczy na tej samej powierzchni
 3. dostosować ciśnienie i prędkość jazdy do warunków pogodowych
 4. stosować środki ochrony roślin jedynie w wypadku przekroczenia progów ekonomicznej szkodliwości patogenów
 5. stosować środki selektywne i w sposób bezpieczny dla organizmów pożytecznych
 6. nigdy nie wykonywać zabiegów na uprawach z kwitnącymi roślinami, w czasie ich oblotu przez owady zapylające
 7. przestrzegać okresu prewencji
 • właściwie przeprowadzić czynności po zabiegu – mycie opryskiwacza, płukanie pustych opakowań

Stosowanie podstawowych zasad właściwego postępowania ze środkami ochrony roślin to nasz wspólny obowiązek. Wypełniając go dbamy o wysoką jakość plonu, zdrową żywność i środowisko.

 

 

Otagowany , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.