Pawilon New Holland Agriculture na wystawie EXPO Milano 2015

Marka New Holland Agriculture jest jedynym producentem maszyn rolniczych, dysponującym na wystawie EXPO własnym pawilonem. Pawilon ten otworzył swoje podwoje 1 maja, inaugurując wystawę oraz szereg imprez i konferencji ściśle powiązanych tematycznie ze zrównoważonym rolnictwem i mechanizacją rolnictwa, któreNH_Expo_2015_Pavilon_006 (1024x683) postrzegane jest jako skuteczne rozwiązanie pozwalające wyżywić świat.

Pawilon Zrównoważonego Gospodarstwa Rolnego mieści się w strategicznej, centralnej pozycji, w pobliżu jeziora Arena, a dzięki swojej charakterystycznej architekturze jest wyjątkowo łatwo rozpoznawalny. EXPO Milano 2015 zainauguruje długi sezon wystaw, imprez i konferencji, które w ciągu 184 dni, aż do 31 października br. Przyciągną one miliony gości do pawilonu Zrównoważonego Gospodarstwa Rolnego New Holland, w którym będą się oni mogli zapoznać z kluczową rolą mechanizacji rolnictwa w łańcuchu dostaw produkcji żywności, podkreśli rolę rolników korzystających w swej codziennej pracy ze sprzętu i technologii New Holland, by dostarczać żywność na całym świecie, równocześnie dbając na każdym kroku o środowisko i chroniąc zasoby naturalne.

Ściśle powiązany z tematem tegorocznej wystawy EXPO „Wyżywienie planety, energia dla życia” pawilon marki New Holland został zainspirowany pod względem projektu, konstrukcji i koncepcji wizyty tematycznej, strategią Lidera Czystej Energii, wdrożoną przez markę w roku 2006. Celem tej strategii jest zmniejszenie nadmiernej zależności rolników od paliw kopalnych i promowanie uprawiania roślin przeznaczonych do produkcji bioenergii. Szczególnie wyróżniony został projekt Gospodarstwa Niezależnego Energetycznie, który dostarcza rolnikom pomysły i rozwiązania technologiczne niezbędne do niezależności energetycznej gospodarstwa.

Jednym z symboli tej innowacyjnej, efektywnej i czystej technologii jest nowy ciągnik T6 Methane Power, zasilany biometanem i dumnie prezentujący się na spadzistym dachu pawilonu. Wita on gości, którzy wkrótce wezmą udział tematycznej wizycie, podczas której dźwięk oraz wirtualne symulacje ukażą im, jak światowy lider mechanizacji postrzega teraźniejszość i przyszłość rolnictwa, które może wytwarzać więcej żywności, mądrze gospodarując zasobami naturalnymi, jednocześnie eliminując marnotrawstwo i chroniąc środowisko.

Pośród wielu zagadnień przedstawionych w Pawilonie Zrównoważonego Gospodarstwa Rolnego na szczególną uwagę zasługują dwa: Pierwszym z nich jest seria video TheSeeds of Life, przedstawiająca życie i codzienne wyzwania dziewięciu Bohaterów New Holland oraz klientów marki New Holland, ceniących zarówno tradycję, jak i innowację podczas wytwarzania ekologicznej i zdrowej żywności.

Drugim z nich jest natomiast galeria przedstawiona na osi czasu, upamiętniająca 120 lat istnienia marki New Holland, od jej powstania w roku 1895 w miejscowości New Holland w stanie Pensylwania, poprzez kolejne pomysły jej założycieli oraz szeroki wachlarz innowacji i rozwiązań technologicznych, które stopniowo usprawniały rolnictwo, czyniąc je nie tylko bardziej wydajnym i opłacalnym, ale z całą pewnością również bardziej niezawodnym i zrównoważonym.

Carlo Lambro, Prezydent marki New Holland Agriculture, w przeddzień inauguracji skomentował to następująco: „Zaangażowaliśmy ogromne zasoby, by mieć pewność, że wykorzystujemy tę niepowtarzalną okazję i umożliwić milionom potencjalnych gości zapoznanie się z bliska z marką New Holland i pokazać im, co robimy: jesteśmy jedynym producentem sprzętu rolniczego dysponującym własnym pawilonem na wystawie EXPO i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by zaoferować naszym gościom fascynujące, inspirujące i niezapomniane wrażenia. Wystawa Expo stwarza również wiele możliwości znalezienia zatrudnienia. W trakcie trwającej sześć miesięcy wystawy zatrudniać będziemy około 140 osób, włącznie z technikami, personelem pomocniczym, hostessami, wśród których znaleźć można wielu członków rodzin pracowników firmy CNH Industrial, którzy entuzjastycznie zareagowali na tę możliwość. Osobiście jestem niezmiernie dumny z tego, co udało nam się osiągnąć oraz z faktu, że New Holland odgrywa kluczową rolę, na tak prestiżowej imprezie na arenie międzynarodowej, a równocześnie ogromnie ważnej dla Włoch.

NH_Expo_2015_Pavilon_009 (1024x656)

Otagowany , , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.