Polska partnerem tragów w Chinach SIAL 2016

Polska jest krajem partnerskim w tegorocznej edycji Targów SIAL. Nasze produkty prezentowane są zarówno na stoisku narodowym, o powierzchni 248 m2, jak i na stoiskach branżowych. W sumie w targach tych bierze udział ponad 100 polskich firm.
W uroczystej inauguracji  Targów SIAL CHINA 2016 wziął dziś udział minister rolnictwa i rozwoju wsi KrzysztofWizyta-w-Chinach Jurgiel, który w swoim wystąpieniu podczas otwarcia zachęcał do odwiedzenia polskiego stoiska.
– Polska specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości produktów mięsnych, mlecznych, a także jest liderem w Europie w produkcji owoców i warzyw – podkreślił minister Jurgiel i zapewniał, że z pomocą polskich surowców z powodzeniem można przygotować ulubione chińskie potrawy, których bazą są warzywa czy mięso.
– Mam nadzieję, że dzięki targom SIAL przekonają się Państwo, że mimo dzielącej nas odległości, mamy wiele wspólnego, a w szczególności jest to zamiłowanie do zdrowej, wysokiej jakości żywności –  zauważył szef polskiego resortu rolnictwa.
Minister Jurgiel dokonał też oficjalnego otwarcia polskiego stoiska. Rozmawiał z polskimi przedsiębiorcami oraz zachęcał chińskich gości do próbowania polskich specjałów.
Targi SIAL China to międzynarodowa impreza wystawiennicza branży rolno-spożywczej, odbywająca się corocznie w Szanghaju. Przyciąga ona wielu wystawców i zwiedzających z całego świata. W tegorocznej edycji bierze  udział 2.900 wystawców zgromadzonych na powierzchni 126 tys. m2.
Organizatorzy SIAL China 2016 przewidują, że tegoroczna wystawa przyciągnie ponad 160 tys. przedstawicieli firm z całego świata.

Foto-1Foto-2

źródło: minrol.gov.pl
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.