Serenade ASO® – nowość w ochronie upraw ogrodniczych

Informujemy, że w dniu 18.08.2015 firma Bayer CropScience uzyskała zezwolenie MRiRW nr R-122/2015 dla nowego fungicydu Serenade ASO. Jest to pierwszy biologiczny środek ochrony roślin w ofercie Bayer CropScience Polska.Logo-Bayer-

Opis działania:

Serenade ASO jest mikrobiologicznym środkiem grzybobójczym o działaniu kontaktowym, w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC), zawierającym szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis i przeznaczonym do stosowania w uprawie truskawki, marchwi, sałaty, pomidora, papryki oraz oberżyny (bakłażana) przeciwko chorobom grzybowym. Produkt jest oferowany w wygodnej płynnej formulacji, nie ma specjalnych wymogów dotyczących warunków transportu i przechowywania.

Bacillus subtilis QST 713 jest bakterią występującą naturalnie w przyrodzie, wykazującą działanie grzybobójcze oraz fungistatyczne poprzez zakłócenie rozwoju grzybni w wyniku kontaktu z patogenem na powierzchni roślin i wytwarzanie substancji, które zakłócają funkcjonowanie błon komórkowych grzybów. Bacillus subtilis QST 713 konkuruje także z patogenami o przestrzeń życiową i składniki odżywcze oraz indukuje systemiczną odporność rośliny.

Zakres stosowania:

Zgodnie z etykietą, Serenade ASO wykazuje działanie w zwalczaniu szarej pleśni i alternariozy we wspomnianych powyżej uprawach ogrodniczych.

W załączeniu przesyłamy treść aktualnej etykiety środka Serenade ASO.

Zalety stosowania Serenade ASO:

Skuteczne działanie zapobiegawcze
Bezpieczeństwo dla środowiska i konsumenta
Przydatny w integrowanych programach ochrony
Spełnia wymogi rolnictwa ekologicznego
Zero pozostałości, brak okresu karencji

Dostępność w handlu:

Serenade ASO jest fungicydem sprzedawanym w wielu krajach Europy Zachodniej. W Polsce produkt będzie dostępny u partnerów handlowych Bayer CropScience w sezonie 2016.

Otagowany , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.