XII Dzień Ziemniaka w Żelaznej

W Żelaznej SGGW, Rolniczy Zakład Doświadczalny w Żelaznej koło Skierniewic wspólnie z firmą Bayer CropScience zorganizował 17 lipca XII edycję Dnia Ziemniaka. Od godz. 15 na poletkach doświadczalnych prezentowano i omawiano technologie uprawy i ochrony ziemniaka. Organizatorzy między innymi zaplanowali wizytę na polach produkcyjnych i pokaz polowy związany z ochroną plantacji ziemniaka.Ważne informacje można było uzyskać od ekspertów m.in. z Zakładu Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka IHAR – PIB w Boninie,: dr inż. Sławomira Wróbla, dr inż. Tomasza Erlichowskiego oraz Bronisława Kwiatkowskiego z Bayer CropScience.DSC_0259 (1024x609)

Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prof. dr. hab. Alojzy Szymański i dyrektor sprzedaży Bayer CropScience Kazimierz Bona oficjalne powitali gości o godz.17.00.

Organizatorzy umożliwili również spotkania z ważnymi producentami ziemniaków z centralnej Polski, przedstawicielami przemysłu oraz naukowcami zajmującymi się tematyką uprawy ziemniaków. Całej imprezie towarzyszyła piękna , słoneczna pogoda.

DSC_0252 (1024x681)

DSC_0254 (1024x681)

Otagowany , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.