Złoty jubileusz produkcji traktorów w fabryce New Holland

W tym roku fabryka New Holland w Basildon świętuje pół wieku produkcji traktorów. Aby uczcić ten kamień milowy w historii firmy, fabryka rozpoczęła produkcję ekskluzywnej, jubileuszowej edycji ciągników T7.270 Auto Command i T6.160 Auto Command. Ponadto w ciągu całego roku odbędzie się szereg uroczystości związanych rocznicą. Od lat 50. fabryka New Holland w Basildon znajduje się w samym sercu naszej działalności związanej z produkcją ciągników. Dziś produkuje ona traktory o mocy od 120 do 270KM. Pomagają one rolnikom i usługodawcom na całym świecie w prowadzeniu gospodarstw w coraz bardziej wydajny, zrównoważony i skuteczny sposób – stwierdził Carlo Lambro, prezydent marki w New Holland Agriculture.T7_270_AC_Golden_Jubilee_14_008

Ta jubileuszowa edycja ekskluzywnych modeli to celebracja niezrównanego sukcesu, jakim jest zarówno model T7.270 Auto Command, jak i T6.160 Auto Command. Wspomniane wydarzenia to także szansa dla nas do wyrażenia wdzięczności pokoleniom kolegów, którzy przyczynili się do wspólnych sukcesów New Holland.

Specjalna edycja ekskluzywnych traktorów z okazji Złotego jubileuszu obejmie dwa flagowe produkty. Ciągnik T7.270 Auto Command Golden Jubilee to najmocniejszy traktor, jaki wyprodukowano kiedykolwiek w Basildon, a T6.160 Auto Command Golden Jubilee to przyszłość rolnictwa wielofunkcyjnego. Te dwa modele charakteryzować się będą metaliczną ciemno-niebieską barwą lakieru profondo Blue, osłoną tłumika i oznakowaniem modelu. Elementami dodatkowymi będą: luksusowe wnętrze z opcjonalnym, w pełni skórzanym fotelem, oprawiona w skórę kierownica oraz wykładzina dywanowa o grubym włosie i system automatycznego prowadzenia IntelliSteer.

Ekskluzywne traktory będą produkowane jedynie w trakcie roku jubileuszowego, co oznacza limitowaną edycję tych maszyn, tak aby stworzyć w przyszłości dwie ikony Basildon. Poza tymi dwoma wyjątkowymi modelami, wszystkie pozostałe ciągniki produkowane w Basildon w 2014 r. będą wyróżnione specjalnym logo z okazji 50. rocznicy, która będzie nawiązywała do ekskluzywnych serii T6 i T7.

Budowa fabryki opartej na w pełni zintegrowanej produkcji traktorów rozpoczęła się w 1962 r. Pierwszy ciągnik zjechał z linii produkcyjnej tego najnowocześniejszego w Europie zakładu produkującego traktory 15 maja 1964 r. Ćwierć wieku później, w 1989 r., wyprodukowano w fabryce ponad dwa miliony silników, a ten ważny kamień milowy uczczono uruchomieniem produkcji kultowego modelu Ford 7810 Silver Jubilee. Rok 2012 był kolejnym ważnym momentem dla Basildon, jako że otworzono w nim najnowocześniejsze centrum dla zwiedzających, a fabryce przyznano Brązowy status World Class Manufacturing i odwiedził ją sam Premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Począwszy od 1964 r. w Basildon wyprodukowano ponad 1,6 milionów traktorów i 3,1 milionów silników. Obecnie, przy produkcji wiodących w branży ciągników, zakład zatrudnia ponad tysiąc osób. Fabryka oferuje ponad 10 000 różnych konfiguracji produktów, przy czym 85% łącznej produkcji jest przeznaczona na eksport do różnych miejsc całego świata.

T7_270_AC_Golden_Jubilee_14_G_006[1] (800x602)Najnowsze serie – T6 i T7 – stanowią kontynuację dziedzictwa opartego na wydajności, skuteczności i zrównoważonym rozwoju. Są wyposażone w najnowocześniejszą, spełniającą najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin technologię selektywnej redukcji katalitycznej ECOBlueTM, która pozwala na redukcję zużycia paliwa nawet do 10%, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności.

Otagowany , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.